Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie uczestniczyli w ,,Dniu Seniora’’, którego organizatorem była Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska w Stargardzie. Celem spotkania było uświadomienie osobom starszym, jakimi metodami posługują się przestępcy i jak ustrzec się przez oszustwem bądź kradzieżą.

Każdego dnia osoby starsze mogą paść ofiarą wielu różnych przestępstw i wykroczeń związanych z kradzieżami, rozbojami czy powszechnie znanymi oszustwami. Dlatego aby przeciwdziałać takim zjawiskom i nie dopuścić do stworzenia sytuacji w jakikolwiek sposób zagrażającej zdrowiu, a nawet życiu policjanci stargardzkiej komendy wzięli udział w ,,Dniu Seniora’’. Policjanci spotkali się z seniorami, aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Spotkanie miało na celu podnieść świadomość seniorów i ostrzec ich przed oszustami, którzy działają bez skrupułów i mogą zapukać również do ich drzwi. Policjanci dokładnie omówili zagrożenia, na jakie narażone są osoby starsze ze strony oszustów. Wśród omawianych przestępstw znalazły się wszelkiego rodzaju oszustwa, w tym- na wnuczka, siostrzeńca, policjanta bądź przedstawiciela jakiejś instytucji. Policjanci omówili także temat kradzieży mienia, w tym kradzieży kieszonkowych w środkach komunikacji publicznej oraz kradzieżach damskich torebek m.in. na cmentarzu. Omawiając poszczególne przypadki przypomnieli i zaprezentowali w jaki sposób można uchronić się przed tego rodzaju kradzieżami, jak również oszustwami. Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia każdego człowieka. Współdziałanie społeczeństwa z Policją w tym zakresie jest z pewnością bardzo ważne, dlatego policjanci stargardzkiej komendy bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach, na których przypominają mieszkańcom o środkach bezpieczeństwa. Uczestnicy spotkania otrzymali również wizytówki z danymi dzielnicowego, dzięki czemu kontakt ze stróżem prawa z danego rejonu będzie dla seniorów o wiele łatwiejszy.

Na zakończenie spotkania, w którym aktywnie uczestniczyli seniorzy nie zabrakło całego mnóstwa pytań, na które kolejno odpowiadali zainteresowanym policjanci, a dla zapewnienia bezpieczeństwa przekazali materiały edukacyjne.

asp. Justyna Siwarska