Sportowe Dni Stargardu: Aktywna sobota pełna rywalizacji i zabawy
Zbliżające się Dni Stargardu obfitują w różnorodne wydarzenia sportowe i kulturalne, które przyciągną mieszkańców do aktywnego spędzenia czasu. Sobotnie obchody zapowiadają się bardzo intensywnie, a niedziela to gratka dla miłośników motoryzacji. A po weekendzie czeka nas otwarcie zmodernizowanego amfiteatru z wieloma muzycznymi gwiazdami.
  1. Sportowe atrakcje w sobotę, 8 czerwca.
  2. Turniej Wiesława Wragi na stadionie przy ul. Ceglanej.
  3. Niedzielne spotkanie z Klasycznym Stargardem.
  4. Wielkie muzyczne otwarcie amfiteatru 21 czerwca.

W najbliższą sobotę, 8 czerwca, od godziny 10:00 do 24:00 mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w bogatym programie sportowym organizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na ul. Szczecińskiej odbędą się biegi przedszkolaków, turniej ulicznej koszykówki oraz prezentacje stargardzkich klubów sportowych. Najmłodsi będą mieli okazję spróbować swoich sił w różnych aktywnościach, a dorośli skorzystają z występów artystycznych i pokazowych treningów fitness.

Podczas sobotnich obchodów Dni Stargardu warto odwiedzić również AquaStar, gdzie za symboliczną złotówkę będzie można korzystać z basenu, siłowni i strefy saun. Dla dzieci przewidziano animacje, a dla dorosłych rytuały saunowe i zajęcia fitness. To doskonała okazja, by połączyć przyjemne z pożytecznym.

Na stadionie przy ul. Ceglanej przez cały dzień odbędzie się Turniej Wiesława Wragi, w którym weźmie udział kilkuset piłkarzy w różnym wieku. Wieczorem zaplanowano Turniej Nocny Drużyn Amatorskich oraz dodatkowe atrakcje dla całej rodziny. Arkadiusz Bąk, były reprezentant Polski, poprowadzi pokazowy trening z młodymi zawodnikami, co na pewno będzie dużą atrakcją dla młodych sportowców.

Niedziela, 9 czerwca, to dzień, który muszą zanotować wszyscy fani motoryzacji. Od godziny 16:00 na Park&Ride odbędzie się spotkanie z Klasycznym Stargardem, podczas którego będzie można podziwiać wyjątkowe samochody. To idealna okazja, by rozpocząć wakacje w towarzystwie motoryzacyjnych perełek.

Po intensywnym weekendzie pełnym sportowych i motoryzacyjnych emocji mieszkańcy będą mogli odpocząć, by 21 czerwca uczestniczyć w wielkim muzycznym święcie. Otwarcie zmodernizowanego amfiteatru zapowiada się imponująco – wystąpią Natalia Kukulska, Kasia Moś, Milena Lange, Łukasz Zagrobelny, Igor Herbut i Kuba Badach. Wokalistom towarzyszyć będzie Warsaw Impressione Orchestra pod batutą Tomasza Szymusia. Wieczór zakończy koncert zespołu Kwiat Jabłoni. Początek wydarzenia o godzinie 19:00, a wstęp na całą imprezę będzie bezpłatny.


Opierając się na: UM Stargard