Koncert Cameraty w kolegiacie już w niedzielę o 16:00
Jeżeli jesteś miłośnikiem muzyki klasycznej, nie możesz przegapić tego wydarzenia! W najbliższą niedzielę, 23 czerwca, w kolegiacie odbędzie się wyjątkowy koncert Orkiestry Camerata pod dyrekcją Kuby Wnuka. Wstęp na koncert jest całkowicie bezpłatny, a początek zaplanowano na godz. 16:00.

Koncert prezydencki Orkiestry Camerata w kolegiacie

W ramach tegorocznych Dni Stargardu, niedzielne popołudnie będzie okazją do wysłuchania koncertu prezydenckiego Orkiestry Camerata. Występ odbędzie się w historycznym wnętrzu kolegiaty, co dodatkowo podkreśli wyjątkowy charakter wydarzenia. Orkiestra zagra pod batutą Kuby Wnuka, a wśród solistów znajdą się Katarzyna Ganczarska (organy), Karolina Hyla-Wybraniec (skrzypce), Dawid Głogowski (trąbka) i Tomasz Dąbrowski (trąbka).

Repertuar pełen klasycznych utworów

Program koncertu prezydenckiego obejmuje dzieła znanych kompozytorów, takich jak Marek Nowakowski, Alessandro Marcello, Georg Philipp Telemann, Antonio Vivaldi i Petronio Franceschini. To doskonała okazja, aby zanurzyć się w dźwiękach klasycznej muzyki w wyjątkowym otoczeniu naszego lokalnego Pomnika Historii.

Spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem w Książnicy Stargardzkiej

W piątek, 21 czerwca, Książnica Stargardzka zaprasza na spotkanie autorskie z Jackiem Hugo-Baderem, uznanym dziennikarzem i reportażystą. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17:00 i jest częścią cyklu „DooKOŁA”, realizowanego we współpracy z Bridgestone Stargard. Spotkanie jest bezpłatne i stanowi ciekawą propozycję na piątkowe popołudnie.

Koncert w amfiteatrze z udziałem znanych artystów

Tego samego dnia, w piątkowy wieczór o godz. 19:00, w amfiteatrze odbędzie się koncert z udziałem takich gwiazd jak Natalia Kukulska, Kasia Moś, Milena Lange, Łukasz Zagrobelny, Igor Herbut i Kuba Badach. Artystom towarzyszyć będzie Warsaw Impressione Orchestra pod dyrekcją Tomasza Szymusia. Po koncercie na scenie pojawi się zespół Kwiat Jabłoni.

VI Festyn Historyczny „W krainie Gryfa”

W sobotę i niedzielę, 22-23 czerwca, Park Piastowski i Park Chrobrego staną się areną VI Festynu Historycznego „W krainie Gryfa”. W programie przewidziano spotkania z grupami rekonstrukcyjnymi, inscenizacje bitew, pokazy dawnych rzemiosł oraz animacje prowadzone przez błazna. Dodatkowo, przez cały weekend będzie można zwiedzać Basteję za symboliczną złotówkę. Festyn będzie trwał w sobotę od 11:00 do 18:00, a w niedzielę od 10:00 do 16:00.

Zapraszamy do udziału w tych wyjątkowych wydarzeniach, które z pewnością umilą nadchodzący weekend. To doskonała okazja, aby spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół, ciesząc się kulturą i historią naszego regionu.


Opierając się na: Urząd Miejski