Dzielnicowi z Posterunku Policji w Ińsku w miniony weekend ustalili, a także zatrzymali sprawców kradzieży dwóch rowerów, oraz sprawców kradzieży mienia. Wszystkie skradzione przedmioty zostały odzyskane.

 

 

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątkowy wieczór. Pełniący służbę na terenie Ińska dzielnicowi otrzymali informację o młodych osobach, które dokonały wyrwania i kradzieży ławki będącej własnością Urzędu Gminy w Ińsku. Funkcjonariusze bardzo szybko wytypowali prawdopodobnych sprawców tego czynu. Podczas wykonywania czynności na terenie Ińska, przy jednym z domów funkcjonariusze ujawnili skradzioną ławkę. Przypuszczenia mundurowych dotyczące typowanych sprawców potwierdziły się. Wyrwania i kradzieży ławki dokonała kobieta w wieku 40 lat, oraz 28 letni mężczyzna mieszkańcy Ińska. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed Sądem. Grozi im za to do 5 lat pozbawienia wolności.

Do drugiego zdarzenia również doszło w Ińsku. W minioną niedzielę policjanci zostali powiadomieni o tym, że z klatki schodowej jednego z bloków ktoś dokonał kradzieży roweru damskiego. Mundurowi podczas swoich czynności ustalili, że w dniu tym po Ińsku białym busem poruszały się osoby, które oferowały do sprzedaży ziemniaki. Dodatkowo dzielnicowi ustalili, że numery rejestracyjne tego pojazdu pochodzą z sąsiedniego powiatu. Policjanci bardzo szybko namierzyli ten pojazd. Podczas kontroli busa, którym poruszało się dwóch mężczyzn w wieku 34 i 29 lat, a także kobieta w wieku 24 lata funkcjonariusze ujawnili dwa rowery. Damski, oraz dziecięcy. Podczas ustaleń okazało się, że rower damski to ten, który został zgłoszony jako utracony. Dzielnicowi ustalili, że rower dziecięcy również został skradziony z terenu Ińska.

Wszystkie odzyskane przedmioty szczęśliwie powróciły do swoich właścicieli. Sprawcy swoje zachowanie będą musieli wytłumaczyć przed Sądem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.