Wszyscy, którzy odkrywają w sobie wrażliwość na piękno pejzażu- zarówno w skali makro, jak i miłośnicy szczegółu- mogą wziąć udział w ogłoszonym właśnie przez Powiat Stargardzki nowym konkursie fotograficznym pod hasłem: „Krajobraz Powiatu Stargardzkiego”. Konkurs jest integralną częścią projektu „Bobrowa Polana V- podniesienie świadomości mieszkańców powiatu stargardzkiego”, finansowanego przez Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Termin konkursu nieprzypadkowo zbiega się z rozpoczęciem sezonu, kiedy „fotograficzne łowy” piękna pejzażu i przyrody nabierają swego znaczenia. Wszystko bowiem zieleni się wokół i kwitnie, natura zaś aż kipi świeżością i nowym życiem. Odpowiednich motywów nie powinno więc zabraknąć,  szczególnie dla wyczulonych na harmonię i piękno, jakich nie brak w miastach, gminach i miejscowościach powiatu. Czystą przyjemnością jest więc zadanie, które polega na uchwyceniu migawką krajobrazu i atrakcyjnego przyrodniczo miejsca w powiecie stargardzkim.

Rywalizacja już trwa, formalnie rozpoczęła się bowiem 1 maja 2019 r. Na facebooku, znajdziecie zakładkę  pod hasłem: konkurs fotograficzny. Nadsyłane tu zdjęcia poddawane będą ocenie jury. Można je nadsyłać do 31 sierpnia 2019 r. 

Po  zakończeniu konkursu, jego kapituła powołana przez Organizatora, wybierze najlepsze zdjęcia. Pod uwagę będą brane przede wszystkim: jakość, oryginalność i kreatywność nadesłanych fotografii. Konkurs adresowany jest do wszystkich zainteresowanych fotografią, bez względu na wiek, wykształcenie czy aktualnie wykonywaną profesję.

 Zdjęcia można oglądać  pod podanym niżej linkiem:

https://www.facebook.com/Krajobraz-Powiatu-Stargardzkiego-288953201981448/?modal=admin_todo_tour

Zainteresowani udziałem w konkursie, swoje fotografie mogą nadsyłać pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w nieprzekraczalnym terminie do 31 sierpnia 2019 r. Niżej  również do pobrania w formie załącznika  regulamin organizacyjny.

Najbliższa okolica, jeszcze nie w pełni odkryta, czeka więc zwłaszcza na tych, którzy potrafią spojrzeć z zupełnie innej perspektywy na otaczający ich świat, wydawałoby się tak znany, kryjący jednak swoje uroki- tylko dla najbardziej wnikliwych.  Niech zachętą będzie nagrodzone w skali mikro,  ujęcie uchwycone przez Michała Podgórskiego, który właśnie w taki sposób widział swój wrzesień…

 

Zachęcamy do pobrania:

/pliki/powiatstargardzki/pliki/regulamin%20konkursu%20fotograficznego1.docx