Policjant będąc po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży do której doszło w jednym ze sklepów w miejscowości Recz. Zatrzymany 40- latek ukradł dwa zestawy kluczy. Towar wrócił na sklepową półkę, a sprawca kradzieży za swoje zachowanie odpowie przed sądem. To kolejne potwierdzenie faktu, że policjantem się jest, a nie bywa.

 

 

Do zdarzenia doszło pod sklepem na jednym z parkingów w Reczu. Zachowanie mężczyzny kręcącego się po nim wzbudziło w mundurowym podejrzenie tym bardziej, że mężczyzna ten oferował postronnym osobom jakieś przedmioty do kupienia. Po bliższym zainteresowaniu okazało się, że 40- latek usiłuje sprzedać dwa zestawy kluczy.

Dociekliwość jaką wykazał się dzielnicowy z PP w Dobrzanach doprowadziła do ustalenia prawdziwego właściciela towaru. Okazało się, że mężczyzna usiłował sprzedać zestawy kluczy, które ukradł wcześniej w sklepie. Fakt ten potwierdzili pracownicy sklepu, a także sklepowy monitoring. Straty na jakie został narażony sklep to kwota 180 złotych.

Sprawca za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem. Kradzież sklepowa art. 119 kw zagrożona jest karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

 

 

 

asp. szt Krzysztof Wojsznarowicz