Przed nami grudniowa edycja świątecznego kiermaszu, przygotowanego przez stowarzyszenia i organizacje pozarządowe dla mieszkańców Stargardu i gmin powiatu. Bogato zaopatrzone stoiska zostaną otwarte w piątek, 6 grudnia na parterze Starostwa Powiatowego, w godzinach od 9.00. do 14.00. Termin organizacji kiermaszu wybrano nieprzypadkowo, licząc na wsparcie ze strony Świętego Patrona tego dnia. Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska zaprasza więc wszystkich do wizyty na parterze urzędu, gdzie doświadczymy już klimatu nadchodzących Świąt.

W imieniu Starosty Stargardzkiego zapraszamy więc już teraz do siedziby Starostwa w dniu 6 grudnia. Kiermasz zgromadzi wystawców, specjalizujących się w wyrobach artystycznego rękodzieła. Będzie więc można wybierać oryginalne ozdoby i drobiazgi po atrakcyjnej cenie, których trudno uświadczyć choćby na półkach marketów- mimo rozpoczętego już przedświątecznego szaleństwa. Specjalne stoisko ze słodkościami „własnej roboty” przygotują m.in. uczniowie Zespołu Szkół Nr 5. Wyjątkowe i przepiękne wyroby z drewna zaoferują natomiast młodzi fachowcy z Centrum Kształcenia Zawodowego. Warto zatem wybrać się do Starostwa,  by obejrzeć wszystkie zebrane wspaniałości, poszukać inspiracji oraz zapewnić sobie niebanalny i jedyny w swoim rodzaju wystrój świątecznego stołu.

Świąteczne ozdoby oferowane na parterze Starostwa w piątek, 6 grudnia są dziełem rękodzielników aktywnych w stowarzyszeniach i organizacjach pozarządowych, działających w gminach powiatu. Przygotowane cacka i perełki po przystępnych cenach nadają się idealnie na świąteczny prezent. Tym bardziej więc warto skorzystać z zaproszenia na piątkowy kiermasz. Jest bowiem szansa, że zapewnimy sobie komplet prezentów i ozdób niebanalnych w formie, dzięki różnorodnej ofercie przygotowanej przez organizatorów. I co najważniejsze- bez nadwyrężonego portfela w tym gorącym czasie.