Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

 

Zawodnicy wyruszą do drugiego etapu wyścigu już w najbliższy piątek, 14 sierpnia. Kolarskie Grand Prix Pomorza Zachodniego organizowane jest staraniem Stargardzkiego Towarzystwa Cyklistów. Miejscem rywalizacji po raz kolejny będą odcinki malowniczych tras gminy Kobylanka. Start do II etapu wyścigu rozgrywanego także pod honorowym patronatem Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej, zaplanowano w Motańcu o godz. 18.00. Zawodnicy pokonają odcinek o długości ponad 5 km. Na całość wyścigu składają się cztery edycje, rozgrywane każdego miesiąca.

W ramach każdej z organizowanych edycji  Grand Prix Pomorza Zachodniego, zawodnicy wyruszają z Motańca, jadąc wyznaczoną trasą przez Niedźwiedź i Reptowo. Start i metę wyznaczono w Motańcu. Lidera zaciętej rywalizacji wyłoni natomiast klasyfikacja generalna po zakończeniu czterech etapów wyścigu.

Do udziału w rywalizacji mogą zgłaszać się zawodnicy w kategorii: amator- masters (open), żak, młodzik oraz junior młodszy. Wyścigi rozgrywane  są  w cyklu- od lipca do października 2020 r.  STC prowadzi zapisy uczestników wyścigu w pomieszczeniach świetlicy wiejskiej w Motańcu, codziennie od 16.00. do 17.30.

Każdej z organizowanych edycji towarzyszą natomiast obostrzenia sanitarno- epidemiologiczne wprowadzone w związku ze stanem epidemii. Z tego względu liczbę uczestników ograniczono do maksymalnie 150 osób. Zarówno widzów, jak i zawodników obowiązuje też obowiązujący reżim sanitarny. Nie przeszkodzi to jednak w czekających wszystkich emocjach piątkowego popołudnia.

 Organizatorzy zadbali o różnorodność pętli,  jaką zawodnicy mają do pokonania. Wyznaczona runda w 2/3 to nowy , wygodny asfalt, natomiast na resztę składa się nawierzchnia gorszej już jakości. Zainteresowani udziałem w wyścigu, rozgrywanym pod patronatem Starosty i Gminy Kobylanka, więcej informacji mogą zasięgnąć na facebookowym profilu STC, lub wysyłając pytania bezpośrednio na adres mailowy:  http://Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Piątkowy etap zakończy wspólne spotkanie kibiców i zawodników przy ognisku, kiełbaskach i grillu. Rzecz jasna z zachowaniem odpowiedniego dystansu oraz poszanowaniem przyjętych zaleceń czasu pandemii.