Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

 

Park Piastowski w Stargardzie, nieopodal Bastei Muzeum Archeologiczno- Historycznego będzie miejscem sobotniego festynu pod hasłem „Przygarnij Burka”. To już dziewiąta edycja imprezy, której celem jest adopcja zwierząt z podstargardzkiego schroniska w Kiczarowie. Z uwagi na warunki stanu epidemii, organizatorzy zaplanowanego na sobotę 10. października festynu adopcyjnego, zadbają o jego bardziej kameralny charakter. Szczytny cel, jakim jest przygarnięcie osieroconych czworonogów pozostaje natomiast wciąż ten sam.

Festyn „Przygarnij Burka” pod patronatem Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej oraz Prezydenta Stargardu Rafała Zająca, rozpocznie się w sobotę nieopodal Bastei o godz. 9.00. i potrwa do 16.00. W programie imprezy znajdzie się m.in. „Rajd na 4 łapy w poszukiwaniu Stargardzkiej Jesieni”. W krótkim biegu można wystartować ze swoim milusińskim, pokonując wytyczoną trasę parkowymi ścieżkami, wśród klimatycznych zaułków miasta.

Przy okazji wspólnej zabawy organizatorzy festynu zamierzają poszukiwać domu dla czworonożnych podopiecznych schroniska. Prowadzić więc będą szeroka akcję, zachęcając mieszkańców do adopcji pod swój dach zwierząt, oczekujących na choćby odrobinę uczucia i ciepła. Obecni podczas festynu specjaliści doradzą, jak poradzić sobie z adopcją a także opieką nad zwierzęciem, które w swojej przeszłości doświadczyło wiele zła ze strony człowieka. Cenne  okażą się w tej kwestii m.in.  konsultacje behawioralne z prof. Moniką Niewiadomską.

Zainteresowani adopcją mogą więc zasięgnąć wielu praktycznych informacji. Niewykluczone również, że sobotnia impreza pomoże im w podjęciu decyzji o przygarnięciu podopiecznych schroniska, wytrwale czekających na kogoś, kto na co dzień otoczy ich czułością.