Każdego dnia stargardzcy policjanci realizują zadania mające na celu zapewnienie poczucia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego powiatu. Dbanie o bezpieczeństwo na drogach, a także ład i porządek publiczny to jedno z ważniejszych zadań realizowanych przez stargardzkich mundurowych.

Policjanci stargardzkiej drogówki w miniony weekend ujawnili łącznie 75 wykroczeń. 44 z tej liczby stanowiło przekroczenie dozwolonej prędkości. Pozostałe wykroczenia to między innymi nieprawidłowe wyprzedzanie, czy nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Od piątku do poniedziałkowego poranka na terenie naszego powiatu doszło do 10 niegroźnych kolizji drogowych. Stargardzcy policjanci zatrzymali również 10 nietrzeźwych kierujących, którzy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie obowiązujących przepisów, poruszanie się z prędkością adekwatną do warunków drogowych, zapewniającą panowanie nad pojazdem. Przypominamy także, że jazda pod wpływem alkoholu bądź środków zakazanych ustawą jest niedopuszczalna. Pamiętajmy, że najważniejsze jest bezpieczeństwo.

 

 

podkom. Krzysztof Wojsznarowicz