Pomimo policyjnych apeli nawołujących do przestrzegania prędkości i licznych komunikatów, w dalszym ciągu wielu kierowców przekracza dozwoloną prędkość. Stargardzcy policjanci zatrzymali kolejne prawa jazdy kierowców, którzy znacznie przekroczyli prędkości w terenie zabudowanym.

Wczoraj funkcjonariusze grupy „SPEED” ze stargardzkiej drogówki zatrzymali trzech kierujących, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Kierowcy poza utratą blankietu prawa jazdy otrzymali wysokie mandaty, a na ich konta trafiło po 10 punktów karnych.

Pierwszego kierującego mundurowi zatrzymali tuż po godz. 7:00 na ul. Metalowej w Stargardzie. Kierujący peugotem poruszał się z prędkością 101 km/h. Został ukarany mandatem w wysokości 1500,-złotych, a na .

Kolejne prawo jazdy zatrzymane zostało również na ul. Metalowej przed godz. 9:00 u kierującego Audi , który na ograniczeniu prędkości w obszarze zabudowanym do 50 km/h poruszał się z prędkością 101 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem 1500,- złotych.

Tuż przed godz. 12:00 na ul. Szosa stargardzka funkcjonariusze zatrzymali kierowcę BMW. 32- latek przekroczył prędkość o 81 km/h. Został ukarany mandatem w wysokości 2,500,- złotych.

Apelujemy do kierowców o ostrożność i nieprzekraczanie dozwolonej prędkości. Każdy z nas ma swój cel, dla kierowcy to miejsce do którego zmierza. Bez wątpienia szanse na dotarcie do celu podróży będą zdecydowanie wyższe, jeżeli kierujący uszanuje prawo i dozwoloną prędkość. Dlatego tak ważne są tylko właściwe zachowania na drodze, aby tym wszystkim osobom, podróż minęła w spokoju i w bezpieczeństwie.

 

 

podkom. Krzysztof Wojsznarowicz