Jakie gryzaki dla szczeniaka najlepiej sprawdzają się przy wymianie zębów?

Choć szczenięta są niesamowicie urocze i słodkie, życie z nimi bywa dalekie od bajki. Młode psiaki potrzebują o wiele częstszych spacerów, dużej uwagi i przede wszystkim cierpliwości. Szczeniaki podczas wymiany zębów czują ciągłą potrzebę gryzienia, często próbuje gryźć wszystko, co tylko znajdzie się w zasięgu zębów. Naturalne gryzaki zmniejszą nieprzyjemne uczucie swędzenia dziąseł - będą prawdziwą ulgą dla Twojego pupila.

Naturalne gryzaki - na to koniecznie zwróć uwagę

Gryzaki będą towarzyszyć Twojemu pupilowi przez całe życie, nie każdy typ nadaje się więc dla delikatnych szczeniąt. Przede wszystkim, podczas wymiany uzębienia pupil ma w szczęce zarówno mleczaki, ja i zęby stałe. Gryzak dla psa powinien być więc odpowiednio miękki. Należy pamiętać, że ma on masować psie dziąsła, nie może być zbyt twardy, bo mleczaki to słabe zęby, które mogą się połamać. Miękkie gryzaki będą bezpieczne w każdym wieku - te same produkty mogą sprawdzić się także w przypadku starszych psów. Starsze psy często mają problemy z gryzieniem, jeżeli tylko wielkość się zgadza, możesz gryzak dla szczeniaka wybrać z myślą o psim seniorze.

Gryzaki naturalne - pyszny smak zdrowia

Świetnie sprawdzą się gryzaki naturalne, jak kurze łapki, kawałki pociętych wędzonych kości, czy żwacze. Naturalna kość prasowana, której głównym składnikiem jest skóra wołowa, cieszy się równie dużym, niezmiennym powodzeniem. Taki przysmak jest niezwykle smaczny, a przy okazji ściera kamień nazębny. Żucie i gryzienie naturalnych gryzaków ma dla Twojego psa działanie uspokajające i wyciszające. Gryzaki dla szczeniaka warto więc podawać, by zrelaksować pupila po intensywniej zabawie. Pamiętaj jednak, że organiczne gryzaki to dodatkowe kalorie, dlatego dostosuj ich ilość do wielkości psa, by nie przekarmić ulubieńca.

Kiedy dzienny limit smakołyków się wyczerpie, Twój pies może dostać gumowe gryzaki z tworzywa sztucznego.

Gryzaki sztuczne - zabawki na dłuższy czas

Dobrym pomysłem może być też kupienie gryzaków - gumowych zabawek. Specjalne zabawki wykonane z twardej gumy mogą mieć kształt kości, piłeczki, czy kieszeni do wypełnienia pastą mięsną. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że można cieszyć się nimi o wiele dłużej niż naturalnymi kośćmi. Dla Twojego psa najlepszy będzie odpowiedni balans - zarówno naturalne gryzaki, jak i zabawki do gryzienia są godne uwagi.

Naturalny gryzak - bezpieczne zakupy

Gryzaki dla psa są niezbędne każdemu szczeniakowi, jednak warto zadbać, by produkt był bezpieczny dla pupila. W przypadku wyboru zbyt małego gryzaka istnieje ryzyko zadławienia. Nieważne, czy to naturalne gryzaki dla psa, czy zabawka do gryzienia. Przed zakupem gryzaka upewnij się, że jego wielkość jest odpowiednia.

Idealny gryzak? Nawet jeżeli wybrałeś doskonałe gryzaki i ich jakość jest najlepsza możliwa, nigdy nie zostawiaj psów samych z gryzakiem. Żaden gryzak dla psa i żadna zabawka dla psa nie będzie niezniszczalna - prędzej, czy później ostre zęby stałe rozpracują prezent.