Od początku czerwca wodniacy ze stargardzkiej komendy dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. W trakcie służby funkcjonariusze reagują na przestępstwa i wykroczenia, ale także niosą pomoc potrzebującym. O tym, jak bardzo ich obecność jest potrzebna przekonało się 3 turystów, których zaskoczyły trudne warunki atmosferyczne na wodzie.

Stargardzcy wodniacy patrolując jezioro Miedwie w minioną niedzielę na wysokości miejscowości Wierzchląd zauważyli 3 osoby, które będąc na deskach SUP machali w ich kierunki i wołali o pomoc. Mundurowi niezwłocznie ruszyli w ich kierunku. Gdy podpłynęli bliżej okazało się, że 3 młode osoby próbowały bezskutecznie dopłynąć do brzegu o własnych siłach. Panujące warunki atmosferyczne oraz wyczerpanie im to uniemożliwiły. Funkcjonariusze od razu zareagowali i bezpiecznie doprowadzili osoby wraz ze sprzętem do portu w miejscowości Zieleniewo.

To już kolejny rok funkcjonowania patroli wodnych na terenie naszego powiatu. Coraz cieplejsze dni sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. Nie zapominajmy o bezpieczeństwie swoim i naszych bliskich. Woda nie wybacza pomyłek. Chwila nieuwagi i może dojść do tragedii.

 

mł. asp. Justyna Siwarska