Dbanie o bezpieczeństwo na drogach, a także ład i porządek publiczny to jedne z ważniejszych zadań realizowanych przez stargardzkich mundurowych. Przez 4 dni funkcjonariusze aktywnie pracowali na drogach naszego powiatu sprawdzając, czy kierujący poruszają się zgodnie z obowiązującymi przepisami, ale także brali udział w zabezpieczeniu procesji Bożego Ciała.

Podczas długiego weekendu związanego z obchodami święta Bożego Ciała na drogach powiatu pojawiło się więcej policyjnych patroli. Funkcjonariusze w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych oraz na motocyklach działali nieprzerwanie do późnego niedzielnego wieczora. Policjanci reagowali na wszelkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, zwracali uwagę także na niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych, rowerzystów i ich zachowanie- wszystko po to, by był to bezpieczny czas dla nas wszystkich.

W przeciągu tych kilku dni mundurowi przeprowadzili ponad 106 interwencji, wyeliminowali 7 nietrzeźwych kierujących, z czego niechlubny rekordzista miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto patrol stargardzkiej prewencji zatrzymał 1 osobę posiadającą przy sobie środki odurzające.

Na drogach powiatu nie odnotowaliśmy żadnego wypadku. Zaistniało 7 niegroźnych kolizji.

 

mł. asp. Justyna Siwarska