21 lipca odbyło się uroczyste oddanie do użytku wyremontowanych pomieszczeń Regionalnego Centrum Kryzysowego w Stargardzie.

W nowych pomieszczeniach dostosowanych do potrzeb beneficjentów, znajdziemy pokoje do spotkań indywidualnych, grupowych, pomieszczenie Klubu Samopomocy, pomieszczenie socjalne oraz pokoje specjalistów interwencji kryzysowej.
 
W otwarciu obiektu wzięli udział goście z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego - Olgierd Geblewicz- Marszałek Województwa, Shivan Fate – zastępca Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, Sebastian Snop – kierownik Biura Projektów Społecznych Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, Katarzyna Giebas Garczyńska – koordynator projektu pn. Regionalne Pogotowie Kryzysowe - Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej oraz Zastępca Prezydenta Stargardu Pan Piotr Mync. Gospodarzem uroczystości był Wicestarosta - Łukasz Wilkosz.
 
Punkt 👉Regionalne Centrum Kryzysowe w Stargardzie funkcjonuje od 2021 roku w ramach realizacji przez Powiat Stargardzki projektu partnerskiego współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.
Inicjatorem przystąpienia do projektu była Pani Joanna Tomczak - ówczesna Wicestarosta.
 
W Regionalnym Centrum Kryzysowym wsparcie specjalistów znajdą nie tylko mieszkańcy Powiatu ale również powiatów ościennych.
Punkt realizuje zadania w obszarze poradnictwa i wsparcia z zakresu wczesnej interwencji psychologicznej i psychoedukacyjnej ➡️nieodpłatnie i bez zbędnych skierowań, bez względu na kryterium dochodowe.
 
 
Udzielamy wsparcia Stacjonarnie w siedzibie RCK przy ul. Składowej 2a (budynek B- wejście od strony ZUS) lub Mobilnie 🚗🚗 w miejscu pobytu/zdarzenia osoby wymagającej wsparcia.
KONTAKT:
Punkt Regionalnego Centrum Kryzysowego
ul. Składowa 2a (budynek B)
☎️tel.: 531 248 692
☎️tel.: 531 248 496
💻email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00 ⏰
Koordynator Punktu RCK
Paulina Matysiak
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.