Dzisiaj na placu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Powiatowych Obchodów Święta Policji w Stargardzie. Rok 2022 jest szczególnym dla naszej formacji. To 103 rocznica powołania Policji Państwowej, to także szczególny dzień dla policjantek, policjantów oraz pracowników Policji. To dzień odznaczeń, awansów na wyższe stopnie i podziękowań za ciężką służbę.

W uroczystości udział wzięli Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie mł. insp. Przemysław Domagała, Starosta stargardzki Iwona Wiśniewska, Prezydent Stargardu Rafał Zając, Dyrektor biura Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Małgorzata Bojarska, Wicestarosta stargardzki Łukasz Wilkosz, burmistrzowie, wójtowie gmin powiatu stargardzkiego, a także przedstawiciele Związków Zawodowych woj. zachodniopomorskiego Monika Szwajdych oraz Jan Podolak Przewodniczący Terenowych Samorządnych Związków Zawodowych Policjantów przy Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie, kadra stargardzkiej Policji, funkcjonariuszki, funkcjonariusze oraz pracownicy stargardzkiej komendy.

Uroczystą zbiórkę rozpoczął dowódca uroczystości podinsp. Michał Jaskulski I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Stargardzie składając meldunek Zastępcy Komendanta Wojewódzkiemu Policji w Szczecinie Panu mł. insp. Przemysławowi Domagale.

W dalszej części gospodarz uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Stargardzie powitał przybyłych na dzisiejsze święto zaproszonych gości, policjantki, policjantów, pracowników Policji oraz ich najbliższych i rodziny.

Dziękując policjantom za ich codzienną ciężką służbę szef stargardzkich funkcjonariuszy podkreślił, że po raz pierwszy w historii naszej komendy na wyższy stopień awansowało aż 104 policjantów. Komendant podkreślił również, że dzisiejsze święto jest dla niego osobiście ważne, gdyż pierwszy raz miał zaszczyt gościć zaproszonych gości jako Komendant Powiatowy Policji w Stargardzie. Podczas swojego przemówienia mł. insp. Sławomir Bober dziękował władzom miasta i powiatu stargardzkiego oraz burmistrzom i wójtom naszego powiatu za pomoc w realizacji szeregu wspólnych projektów. Podziękowania za współpracę skierowane zostały również do partnerów pozapolicyjnych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych, sędziów i prokuratorów, firm i instytucji za pomoc w realizacji bieżących zadań.

W dalszej części uroczystej zbiórki nastąpiło wręczenie wyróżnień oraz aktów mianowania na kolejne stopnie służbowe. Dzisiaj podczas naszego święta awans na wyższe stopnie odebrało 67 policjantów naszej jednostki. W korpusie oficerów 3 policjantów, w korpusie aspirantów 38 funkcjonariuszy, w korpusie podoficerów 26 policjantów, w korpusie szeregowych 37 funkcjonariuszy.

W trakcie uroczystości dwóch funkcjonariuszy naszej jednostki asp. szt. Dariusz Winek oraz asp. Rafał Czyż, odebrali z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie nagrodę przyznaną przez .Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr Jarosława Szymczyka, za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych.

Medalami Krzyża Niepodległości klasy I nadanych przez kapitułę Zarządu Głównego NSZZ Policjantów w Warszawie na wniosek Zarządu Terenowego przy KPP w Stargardzie za działalność w obronie praw i godności policjantów odznaczono kom. Ewelinę Domaros – Powązkę oraz kom. Krzysztofa Wojsznarowicza.

Medalami okolicznościowymi za działalność na rzecz społeczności policyjnej na wniosek Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów przy KPP w Stargardzie odznaczeni zostali asp. Anna Wesner – Pietrzak oraz Ryszard Sieradzan.

Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Tomasz Trawiński za dotychczasową pracę oraz profesjonalizm, wiedzę i umiejętności okolicznościowymi ryngrafami uhonorował troje pracowników naszej jednostki, którzy swoje nagrody odebrali podczas zbiórki z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz Komendanta Powiatowego Policji w Stargardzie.

Na zakończenie uroczystej zbiórki podczas okolicznościowych przemówień Dyrektor Biura Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej odczytała list Posła Michała Jacha z podziękowaniami za dotychczasową służbę. Podziękowania za zaangażowanie, sumienne wykonywanie obowiązków oraz zadań służbowych przekazał Zastępca Komendanta wojewódzkiego Policji w Szczecinie mł. insp. Przemysław Domagała, a także starosta stargardzki oraz prezydent Stargardu.

Na koniec uroczystości zaproszeni goście, policjantki, policjanci oraz pracownicy Policji stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

 

podkom. Krzysztof Wojsznarowicz