W ramach działań ,,Bezpieczne Wakacje 2022’’ mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie wspólnie z przedstawicielką Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Stargardzie odwiedzili Szkołę Podstawową nr 5, gdzie na półkolonii odpoczywają młodzi mieszkańcy naszego miasta.

Spotkanie miało na celu przekazanie najmłodszym informacji o tym, jak spędzić wakacje by były one bezpieczne, a każdy uczeń wrócił do szkoły pełen tylko miłych wspomnień. Mundurowi z prewencji rozmawiali z dziećmi o zasadach obowiązujących w czasie wypoczynku nad wodą zaznaczając, że należy korzystać z kąpielisk strzeżonych i zawsze słuchać swoich opiekunów.

Ponadto przypomniano czym jest numer alarmowy i w jakich sytuacjach należy z niego korzystać. Wakacje, to nie tylko wypoczynek nad wodą, ale również w górach, czy na wsi. Wakacje nie zwalniają też z przepisów ruchu drogowego, o czym przypomnieli policjanci. Zwrócili uwagę, że należy być ostrożnym podczas przechodzenia przez jezdnię i w trakcie wycieczek za miastem, zarówno pieszych, jak i rowerowych.

Tego typu spotkania będą kontynuowane do końca wakacji.

mł. asp. Justyna Siwarska