Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę BMW, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Okazało się, że 26- latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Lekceważenie przepisów było spowodowane pośpiechem, gdyż kierujący wiózł 18- letnią pasażerkę na egzamin na prawo jazdy.

W miniony wtorek policjanci stargardzkiej drogówki w miejscowości Marianowo zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy m-ki BMW, którego kierujący znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. W trakcie sprawdzania jego danych w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie powinien kierować, gdyż nie ma to tego uprawnień. Ponadto pojazd nie posiadał ważnego ubezpieczenia. Kierujący tłumaczył się policjantom, że musiał szybko jechać, gdyż wiózł pasażerkę na egzamin na prawo jazdy. Za przekroczenie prędkości 26- latek został ukarany mandatem w wysokości 800 zł, natomiast za jazdę bez wymaganych uprawnień będzie tłumaczył się przed sądem.

 

 

Tylko w okresie wakacyjnym stargardzcy policjanci zatrzymali ponad 50 kierujących, którzy wsiedli za kółko nie posiadając do tego wymaganych uprawnień. Wobec wszystkich zostały skierowane wnioski o ukaranie do sądu.

PRZYPOMINAMY!!!

Wprowadzony na początku tego roku nowy taryfikator w sposób diametralny zwiększył odpowiedzialność dla osób, które nie mając do tego uprawnień zdecydują się wsiąść za kierownicę. W każdym takim przypadku policjanci sporządzają wniosek o ukaranie do sądu, który obligatoryjnie orzeknie wobec takiej osoby zakaz prowadzenia pojazdu i grzywnę nie niższą niż 1500 zlotych.

mł. asp. Justyna Siwarska