Stargardzcy policjanci zawsze chętnie włączają się w charytatywne działania, zwłaszcza dotyczące pomocy dzieciom. W niedzielę policjanci aktywnie uczestniczyli w festynie charytatywnym dla Julii, Michasi i Zosi. W trakcie imprezy mundurowi zaprezentowali sprzęt oraz elementy wyposażenia policjantów. Każdy chętny mógł usiąść za kierownicą radiowozu i przez chwilę poczuć się policjantem.

W niedzielę przy ulicy Pierwszej Brygady odbył się piknik charytatywny, podczas którego zorganizowana została zbiórka pieniędzy na leczenie specjalistyczne dla Julii, Michasi i Zosi. Stargardzcy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Pożarnej, Wojska, oraz przedstawicielką Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Stargardzie wzięli udział w festynie organizowanym przez PGE Spójnia Stargard oraz Stowarzyszenie Kibiców Spójni Stargard Pierwsza Brygada. Parterami wydarzenia byli Miasto Stargard oraz serwis internetowy Stargard News.

Wszystkie osoby, które przyszły wesprzeć zbiórkę pieniędzy mogły liczyć na mnóstwo atrakcji. Zarówno dzieci, jak i dorośli mieli okazję zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu i zapoznać się z jego wyposażeniem. Każdy zainteresowany miał możliwość sprawdzić, jak wygląda świat przez alkogogle i narkogogle. Podczas festynu policjantki opowiadały młodym ludziom, jakie możliwości daje służba w policyjnym mundurze, a także co należy zrobić, aby w przyszłości móc zostać policjantem.

 

W tym dniu dopisała nie tylko pogoda. Nie zawiedli też ludzie o wielkich sercach, którzy hojnie wsparli zbiórkę.

mł. asp. Justyna Siwarska