Dzielnicowi Posterunku Policji w Chociwlu wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili wspólne działania na terenie gminy Chociwel ukierunkowane na zapewnienie ładu i porządku publicznego na podległym terenie.

Wczoraj mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej sprawdzali tereny i dukty leśne oraz kontrolowali legalność posiadanego i wywożonego z lasu drewna. Podczas działań policjanci koncentrowali się również na zapewnieniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym Kontrolowali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, oraz wymagane przepisami dokumenty. Mundurowi podczas akcji przeprowadzali kontrole miejsc zagrożonych wskazanych przez mieszkańców gminy na Krajowej Mapie Zagrożeń.

Kontroli poddano również tereny przyległe do akwenów oraz osób tam przebywających w celu zapobieżenia ewentualnym utonięciom.

Podczas wspólnych działań skontrolowano kilkudziesięciu kierujących na zawartość alkoholu nie ujawniając w tym zakresie nieprawidłowości. Kilku sprawców wykroczeń funkcjonariusze ukarali mandatami, natomiast cztery osoby pouczono.

 

Wspólne działania służb są pozytywnie odbierane przez mieszkańców gmin. Celem takich akcji jest zapewnienie ładu i porządku publicznego oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym na podległym terenie.

mł. asp. Justyna Siwarska