Policjanci z Posterunku Policji w Dolicach spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Dolicach, z którymi omówili podstawowe zasady, jak prawidłowo korzystać z drogi, co trzeba zrobić, aby bezpiecznie przejść przez przejście dla pieszych. Część teoretyczna została przeprowadzona w budynku szkoły, a część praktyczna na pobliskim przejściu dla pieszych. Zajęcia miały na celu propagowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W miniony piątek dzielnicowi z Posterunku Policji w Dolicach zorganizowali spotkanie z uczniami dolickiej podstawówki, na którym najpierw rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a następnie pokazali im w praktyce, jak bezpiecznie korzystać z przejść dla pieszych. W czasie spotkania funkcjonariusze uwrażliwiali dzieci na zagrożenia, jakie mogą wystąpić w przypadku braku ostrożności na drodze. W teorii zwrócili uwagę na podstawowe zasady bezpieczeństwa, które później zaprezentowali podczas korzystania z przejść dla pieszych. Mimo, że dzieci częściowo znały omawiane przepisy, w skupieniu i z uwagą słuchały mundurowych, których nie szczędzili w zadawaniu pytań.

 

Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez policjantów, dla których bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jedno z głównych priorytetów.

mł. asp. Justyna Siwarska