W miniony piątek dzielnicowi Posterunku Policji w Chociwlu wspólnie z dzielnicowymi Posterunku Policji w Dobrzanach przeprowadzili działania prewencyjne pod kryptonimem ,,Bezpieczna Gmina’’.

Dzielnicowi od wczesnych godzin porannych na terenie gminy Chociwel i Dobrzany kontrolowali trzeźwość uczestników ruchu drogowego. Sprawdzeniu poddali również stan techniczny pojazdów poruszających się po drogach, eliminując pojazdy, których stan techniczny zagrażał bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Funkcjonariusze w czasie działań dokonali kontroli miejsc naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń przez mieszkańców gminy Chociwel oraz Dobrzany. Patrolowali okolice sklepów, gdzie najczęściej dochodzi do popełniania wykroczeń porządkowych takich jak, spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem, zakłócenie ładu i porządku publicznego czy też zaśmiecenie miejsca publicznego. Mundurowi rozmawiali z mieszkańcami, przypominali o obowiązujących przepisach ruchu drogowego. Uświadamiali mieszkańców o zagrożeniach, jakie może nieść za sobą lekceważenie przepisów.

Podczas działań policjanci dokonali kilkudziesięciu kontroli trzeźwości kierujących. Ujawnili kilka naruszeń przepisów ruchu drogowego, za które ich sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi. Podczas działań ujawniono również kilka pojazdów z usterkami technicznymi, za które zostały zatrzymane dowody rejestracyjne. Policjanci zatrzymali jedną osobę poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości, która trafiła już do zakładu karnego.

mł. asp. Justyna Siwarska