Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 30- letniemu mieszkańcowi powiatu stargardzkiego. Mężczyzna kierował swoim pojazdem pomimo trzech aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych. To jednak nie powstrzymało go przed popełnieniem kolejnego przestępstwa. Zatrzymany podczas kontroli drogowej przez policjantów mężczyzna usłyszał kolejny zarzut za niestosowanie się do postanowienia sądu.

Policjanci z Posterunku Policji w Dobrzanach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Ford. Mężczyzna podczas interwencji zachowywał się bardzo nerwowo. Po chwili okazało się co było tego powodem. Po sprawdzeniu kierującego w policyjnych systemach informacyjnych okazało, że w ogóle nie powinien kierować, gdyż posiadał trzy aktywne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydanych przez sąd. To jednak nie powstrzymało go przed popełnieniem kolejnego przestępstwa. Nie umiał wytłumaczyć się ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Zatrzymany podczas kontroli drogowej prze policjantów 30- latek usłyszał kolejny zarzut za niestosowanie się do postanowienia sądu.

Teraz za popełnione przestępstwo z art. 244kk odpowie przed sądem. 30- latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności za niestosowanie się do polecenia sądu.

mł. asp. Justyna Siwarska