Policjanci z Wydziału Kryminalnego stargardzkiej komendy zatrzymali dwóch braci. Jeden z nich poszukiwany był listem gończym, drugi posiadał przy sobie środki odurzające. 44- latek spędzi w zakładzie karnym najbliższy rok i osiem miesięcy za wcześniej popełnione przestępstwa. 40- latkowi za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Stargardzcy kryminalni nie ustają w ściganiu przestępstw narkotykowych i nieustannie prowadzą rozpoznanie pod kątem nielegalnego narkobiznesu. Policjanci nie lekceważą żadnych informacji, które mogą im pomóc w dotarciu do osób naruszających prawo o przeciwdziałaniu narkomanii. Dowodem na to jest kolejna realizacja podjęta na podstawie wcześniejszej pracy operacyjnej i szeroko zakrojonych działań rozpoznawczych. Policjanci uzyskali informację, że 40-letni mieszkaniec Stargardu może posiadać niedozwolone substancje. Szybko ustalili jego adres zamieszkania na terenie miasta. Działania funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania 40- latka. W toku przeprowadzonych działań policjanci ujawnili przy nim środki odurzające w postaci amfetaminy. W tym samym mieszkaniu przebywał starszy brat tego mężczyzny. Policjanci ustalili, że 44- latek jest osobą poszukiwaną listem gończym oraz na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Stargardzie, ponieważ uchylał się od wykonania zasadzonej kary pozbawienia wolności. W zakładzie karnym spędzi najbliższy rok i osiem miesięcy za wcześniej popełnione przestępstwa. Obaj bracia zostali zatrzymani i przewiezieni do jednostki policji. 44- latek zgodnie z decyzja sądu przewieziony zostanie do zakładu karnego, a jego młodszy brat odpowie odpowie za posiadanie środków odurzających.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Justyna Siwarska