Policjanci Referatu Patrolowo- Interwencyjnego stargardzkiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy na drodze polnej z samochodu dostawczego wyrzucali zużyte opony. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Policjanci stargardzkiej prewencji uzyskali informację, że na ulicy Grudziądzkiej osoby mają wyrzucać z samochodu typu bus zużyte opony. Niezwłocznie udali się we wskazane miejsce sprawdzić, czy informacje, które uzyskali są prawdziwe. Decyzja o sprawdzeniu miejsca okazała się trafna. Mundurowi zatrzymali 69-latka i 57- latka, którzy na drodze polnej w kierunku miejscowości Ulikowo z dużego busa wyrzucili 116 zużytych opon. Po zatrzymaniu mieszkańcy Stargardu przyznali się, że pobrali je w zakładzie wulkanizacji i za drobną opłatą mieli dokonać ich utylizacji. Po wylegitymowaniu zostali zobowiązani do posprzątania zaśmieconego terenu, co od razu uczynili.

Policjanci sporządzili wobec nich wniosek o ukaranie do sądu. Za ten czyn grozi im wysoka grzywna, ale o ostatecznym wymiarze kary zdecyduje sąd.

asp. Justyna Siwarska