Policjanci ze stargardzkiej komendy dużą wagę przykładają do przestępstw najbardziej uciążliwych dla mieszkańców. Jednym z nich jest właśnie kradzież. Wczoraj funkcjonariusze po pościgu zatrzymali sprawcę kradzieży i odzyskali w całości skradzione mienie warte kilkaset złotych.

Policjanci z Referatu Patrolowo- Interwencyjnego stargardzkiej komendy podczas patrolu rejonu służbowego na ulicy Wyszyńskiego w Stargardzie zauważyli znanego im mężczyznę, który poszukiwany był do prowadzonej sprawkradzieży do której doszło na terenie miasta. Mundurowi zareagowali natychmiast. Kiedy mężczyzna zauważył policjantów zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pieszy pościg za sprawcą. Mimo wielu okrzyków „STÓJ POLICJA” i nawoływania do zachowania zgodnego z prawem mężczyzna uciekał przez kilkaset metrów pomiędzy blokowiskami. Jednak bezskuteczna była jego próba ucieczki. Policjanci szybko i skutecznie zatrzymali i obezwładnili 31- letniego mieszkańca Stargardu. Mężczyzna został przewieziony do jednostki Policji celem przeprowadzenia dalszych czynności. Skradzione mienie zostało w całości odzyskane i przekazane właścicielowi.

Teraz mężczyzna oczekuje w policyjnym areszcie na dalszy bieg sprawy. Za taki czyn grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Justyna Siwarska