,,... byłam świadkiem pięknego gestu, godnego pochwały i naśladowania przez policjantów ze Stargardu…’’- takimi serdecznymi słowami i podziękowaniami dla policjantów z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych zaczyna się wiadomość mailowa, która wpłynęła do Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. Funkcjonariusze w trosce o osoby bezdomne w tym trudnym okresie jesienno- zimowym przekazali im ciepłe ubrania.

,,W dniu dzisiejszym byłam świadkiem pięknego gestu, godnego pochwały i naśladowania przez policjantów ze Stargardu. Sytuacja miała miejsce na parkingu Ch Zodiak. Umundurowani policjanci przekazali osobom bezdomnym reklamówki z ubraniami, gdy policjanci odjechali podeszłam do tych Panów zapytać o co chodziło. W rozmowie z mężczyznami ustaliłam, że to byli policjanci, którzy pracują z psami w Stargardzie i wręczyli im ubrania, ponieważ na jednej z interwencji poprosili policjantów o jakieś ubrania ze względu na panujące warunki atmosferyczne. I jak widać policjanci nie przeszli obojętnie obok potrzebujących ludzi i wręczyli im ubrania na zimę”.

Te serdeczne podziękowania wpłynęły do Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, od kobiety, która przejeżdżając samochodem zauważyła policjantów, wręczających ciepłą odzież osobom bezdomnym. Policjanci podczas tego trudnego okresu jesienno- zimowego sprawdzają miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne. Rozmawiają z nimi, oferują pomoc, informują o miejscach, gdzie można zjeść ciepły posiłek. Po takiej ostatniej interwencji dwaj funkcjonariusze z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych nie pozostali obojętni na potrzeby osób bezdomnych. Zakupili im ciepłą odzież, którą podczas wczorajszej służby przekazali dwóm mężczyzną. To nie pierwszy raz, kiedy Ci dwaj policjanci wspierają osoby bezdomne. Ciepłe ubrania to element, który ochroni przed wychłodzeniem w tym trudnym okresie jesienno- zimowym.

W takich momentach hasło ,,Pomagamy i Chronimy’’ nabiera szczególnego znaczenia. Zawsze ilekroć do jednostki wpływają podziękowania, jest nam niezmiernie miło, że nasza służba jest zauważalna i doceniona. Każde słowa uznania i sympatii ze strony obywateli są dla policjantów bezcenne, bez względu na to, w jakim wydziale pełnią oni służbę. Stargardziance dziękujemy za te miłe słowa i przesłane podziękowania.

asp. Justyna Siwarska