Mimo poważnych konsekwencji za jazdę w stanie nietrzeźwości wciąż zdarzają się osoby, które decydują się na ten skrajnie nieodpowiedzialny czyn. Tym razem policjanci zatrzymali 34- latka, który kierował samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. Ponadto zatrzymany w ogóle nie powinien kierować, ponieważ nie miał do tego wymaganych uprawnień. Za swoje swoje zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem.

Policjanci stargardzkiej drogówki na ulicy Kilińskiego w Stargardzie zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym m-ki Kia, którego sposób jazdy budził zastrzeżenia funkcjonariuszy. Już podczas kilku pierwszych słów mundurowi wiedzieli, że ich przypuszczenia były słuszne. Badanie kierowcy na urządzeniu pomiarowym wykazało, że mężczyzna kierował mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie dalszego sprawdzania okazało się, że mieszkaniec powiatu stargardzkiego w ogóle nie powinien kierować, gdyż nie ma do tego wymaganych uprawnień. Kierowca nie potrafił wyjaśnić, dlaczego tak nieodpowiedzialnie się zachował. Został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Mężczyzna odpowie zarówno za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości, jak i za popełnione wykroczenie jazdy bez uprawnień. 

Apelujemy do wszystkich uczestników o rozwagę. Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

asp, Justyna Siwarska