Jeden bilet na pociąg i komunikację miejską już wkrótce dostępny
Już wkrótce mieszkańcy Stargardu i okolic będą mogli korzystać z jednego biletu na przejazdy zarówno pociągami, jak i komunikacją miejską w Szczecinie. To rozwiązanie ma nie tylko uprościć podróżowanie, ale również zachęcić do korzystania z transportu publicznego.
  1. Jeden bilet na pociągi i komunikację miejską w Stargardzie i Szczecinie
  2. Atrakcyjne ceny biletów miesięcznych
  3. Znaczne oszczędności dla pasażerów
  4. Wprowadzenie stref AB i AB+

Radni Rady Miejskiej jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie wprowadzenia Biletu Metropolitalnego. Dzięki niemu, już za kilka miesięcy, mieszkańcy Stargardu i okolicznych miejscowości będą mogli korzystać z jednego biletu na przejazdy pociągami oraz komunikacją miejską w Szczecinie i Stargardzie. To długo oczekiwane rozwiązanie zyskało aprobatę wielu mieszkańców.

Prezydent Rafał Zając wyjaśnia: Ten bilet miesięczny to atrakcyjna propozycja zarówno dla stargardzian i mieszkańców okolicy uczących się i pracujących w Szczecinie, jak i dla szczecinian, którzy są zatrudnieni w firmach w naszym mieście. W jego cenie będzie można swobodnie zostawić samochód na Park&Ride, jeździć bez ograniczeń pociągami regionalnymi, a dodatkowo korzystać z komunikacji miejskiej. Oferta jest zbudowana tak, że powinna zachęcać do przesiadania się z aut do transportu zbiorowego.

Bilety będą dostępne w dwóch głównych strefach: AB i AB+. Wariant AB+ umożliwi podróżowanie pociągami POLREGIO na obszarze Szczecina, Polic, Stargardu, Goleniowa, Gryfina, Kobylanki oraz korzystanie z komunikacji miejskiej w Szczecinie, Dobrej, Kołbaskowie, Policach, Goleniowie, Stargardzie, Gryfinie i Kobylance. Cena biletu miesięcznego wyniesie 290 zł, a dla uczniów i studentów odpowiednio 147,90 zł i 142,10 zł.

Wprowadzenie Biletu Metropolitalnego przyniesie znaczne oszczędności. Obecnie mieszkańcy, którzy regularnie korzystają z komunikacji miejskiej i pociągów, wydają miesięcznie nawet 469 zł. Dzięki nowej ofercie zapłacą tylko 290 zł za podobne usługi. To znacząca różnica, która ma na celu ułatwienie codziennych podróży i zmniejszenie liczby samochodów na drogach.

Sprzedażą nowych biletów zajmie się spółka POLREGIO. To rozwiązanie ma potencjał, by znacznie usprawnić komunikację między Stargardem a Szczecinem, oferując wygodną i opłacalną alternatywę dla indywidualnych przejazdów samochodem.


Wg inf z: Urząd Miejski