Pijany 53-latek prowadził ciągnik pomimo zakazu. Zatrzymali go policjanci z Suchania

Wczoraj w miejscowości Słodkówko policjanci z Posterunku Policji w Suchaniu zatrzymali pijanego kierowcę ciągnika rolniczego. 53-letni mężczyzna miał w organizmie 2 promile alkoholu i mimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów, zdecydował się na jazdę. Na szczęście funkcjonariusze szybko zareagowali, zapobiegając potencjalnej tragedii.

Niebezpieczna jazda ciągnikiem rolniczym

Podczas rutynowego patrolu w Słodkówku, policjanci zwrócili uwagę na ciągnik rolniczy marki Ford, którego tor jazdy budził podejrzenia. Pojazd poruszał się w sposób sugerujący, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Co więcej, ciągnik nie posiadał tablicy rejestracyjnej, co dodatkowo wzbudziło zainteresowanie funkcjonariuszy.

Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli, okazało się, że za kierownicą siedział 53-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało u niego 2 promile alkoholu w organizmie. To jednak nie był koniec problemów mężczyzny. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych, okazało się, że złamał on orzeczony wcześniej zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Konsekwencje dla nieodpowiedzialnych kierowców

Zatrzymany mężczyzna trafił do aresztu i w trybie przyspieszonym stanie przed sądem, gdzie zapadnie wyrok w jego sprawie. Każda ilość wypitego alkoholu wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka, a z pewnością ma wpływ na kierujących. Alkohol pogarsza koordynację ruchową, wzrokową, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości, co sprawia, że kierowca na drodze może stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników drogi.

Apel policji do mieszkańców

Policjanci przypominają, że jazda pod wpływem alkoholu to jedno z najpoważniejszych przestępstw drogowych. Wpływa nie tylko na bezpieczeństwo samego kierowcy, ale także na życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Warto zatem pamiętać, że decyzje podejmowane pod wpływem alkoholu mogą mieć tragiczne konsekwencje.

asp. Justyna Siwarska


Na podst. Policja Stargard