Policja Stargard: Zatrzymani za posiadanie narkotyków
Policjanci Oddziału Prewencji Policji ze Szczecina, a także funkcjonariusze Referatu Patrolowo Intewrencyjnego stargardzkiej komendy podczas minionego weekendu na terenie Stargardu zatrzymali mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki.
Do pierwszego zdarzenia doszło w miniony piątek po godz. 17:00 w rejonie starówki. Młody mężczyzna na widok patrolu Oddziału Prewencji Policji ze Szczecina zaczął nerwowo się zachowywać. Jego zachowanie wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy. Postanowili go wylegitymować. Podczas interwencji mężczyzna oglądał się na boki. Zachowywał się dziwnie wkładał ręce do kieszeni, był zdenerwowany.
Na pytanie mundurowych czy posiada jakieś zabronione prawem środki odurzające mężczyzna najpierw zawahał się a następnie oświadczył, że posiada. Policjanci poinformowali mężczyznę, że dokonają jego przeszukania. Podczas tej czynności funkcjonariusze ujawnili w jego ubraniu woreczek z zawartością suszu roślinnego.
Badanie wykonane w Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie wykazało, że jest to marihuana o wadze ponad 0,5 grama. Podczas wykonywanych czynności w domu zatrzymanego mężczyzny funkcjonariusze ujawnili dodatkowo jeszcze prawie 0,5 grama marihuany.
Drugie zdarzenie miało miejsce w sobotę parę minut po 23:00. Patrolujący rejon ul. Słowackiego policjanci podjęli interwencje w stosunku do trzech osób, które w rejonie rynku spożywały alkohol w miejscu publicznym. Podczas przeprowadzania interwencji mundurowi zwrócili uwagę na mężczyznę, który zaczął nerwowo się zachowywać, unikał kontaktu wzrokowego i chował coś w kieszeni kurtki. Gdy na polecenie policjantów mężczyzna ten wyciągnął rękę z kieszeni okazało się, że trzyma w niej reklamówkę w której znajdują się narkotyki. Po przeprowadzeniu badania okazało się, że jest to ponad 6,5 grama marihuany. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.
Zgodnie z art.62 ust.1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za przestępstwo posiadania narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
Po wykonaniu niezbędnych czynności mężczyzn zwolniono .
Osoby, które spożywały alkohol w miejscu publicznym odpowiedzą za popełnione wykroczenie.
Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie,
stargard.policja.gov.pl/
stargard.policja.gov.pl/zst/dzialania-policji/aktualno/22345,Zatrzymani-za-posiadanie-narkotykow.html
Ostatnie Artykuły
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II), 28. kolejka – Elana Toruń – Polski Cukier Kluczevia Stargard 1:1](/images/mecz/thumbnails/elana-torun-polski-cukier-kluczevia-stargard-25042026-11.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II), 28. kolejka – Elana Toruń – Polski Cukier Kluczevia Stargard 1:1
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II) – Błękitni Stargard – Zawisza Bydgoszcz 2:3](/images/mecz/thumbnails/blekitni-stargard-zawisza-bydgoszcz-25042026-23.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II) – Błękitni Stargard – Zawisza Bydgoszcz 2:3

Samorządowcy włożyli ręce w ziemię. W Dobrzanach ruszyły nowe nasadzenia lasu

Pies w opłakanym stanie - policja odebrała go z mieszkania w powiecie stargardzkim

Hejt to nie anonimowy troll, to kolega z ławki. Jak naprawdę wygląda cyfrowe życie uczniów?

To nie jest już „internet”. To ich codzienność. Co naprawdę widzą młodzi w sieci?

Nie żyje Łukasz Litewka - poseł Lewicy zginął w wypadku

514 uczniów na piłkarskich mistrzostwach powiatu. Najwięcej działo się w VII–VIII

W Stargardzie są darmowe porady prawne. Trzeba wcześniej się zapisać

Fałszywy analityk obiecał zysk - w Stargardzie zniknęło 280 tysięcy

Czterogodzinna przerwa w dostawie wody w Błotnie po awarii sieci

Majowe obchody w Stargardzie. Kwiaty, msza i salwa honorowa

W Ińsku ruszy szkolenie o zagrodach edukacyjnych i agroturystyce

