Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

Już w sobotę 27 kwietnia, Bobrowa Polana czeka na wszystkich spragnionych aktywnego wypoczynku w plenerze. Barwne i pełne atrakcji obchody Dnia Ziemi organizują wspólnie: Powiat Stargardzki oraz Proeuropejskie Centrum Ekologiczne. Wszystkie zaś uciechy i atrakcje będą możliwe, dzięki dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. U progu najdłuższego tegorocznego weekendu, razem ze Starostą Stargardzkim Iwoną Wiśniewską, zapraszamy więc do udziału w plenerowych imprezach Bazy Edukacji Ekologicznej, ukrytej w klimatycznym lasku przy ul. Wł. Reymonta, oddalonym ledwie kilka kilometrów od Śródmieścia Stargardu.

Plenerowe imprezy, które wypełnią sobotnie przedpołudnie, poprzedzi leśny rajd na orientację, zorganizowany staraniem Stowarzyszenia „15 Południk”. Rajdowe zmagania na leśnych szlakach wokół Bobrowej Polany rozpoczną się już o 9.00. i potrwają aż do południa.

Natomiast terenowe gry i zabawy w Bazie Edukacji Ekologicznej, zaplanowano od 11.00. do 15.00. Zajęcia o tematyce przyrodniczej, odbywać się będą w leśnym Fun Parku. Przy okazji można przetestować swoją kondycję, pokonując przygotowaną specjalnie ścieżkę zdrowia. Najmłodsi razem z nieco starszymi, mogą też zasiąść przy „stoliku małego ekologa” dzieląc się darami Matki Natury. Wszystkim imprezom na Bobrowej Polanie towarzyszyć będzie zbiórka plastikowych butelek i nakrętek.

Zachęcamy do udziału w imprezach, przygotowanych na Bobrowej Polanie. Organizatorzy spoglądają wprawdzie z obawą w niebo, gdzie mogą zetrzeć się oba przeciwne ze sobą fronty, jednak mają nadzieję, że sama Matka Natura okaże łaskawość uczestnikom wszystkich przedsięwzięć, zaplanowanych w Bazie Edukacji Ekologicznej.

Zapraszamy więc do lasku na peryferiach Stargardu. Atrakcje „w tych pięknych okolicznościach przyrody” czekają na wszystkich- niezależnie od wieku. Spotkajmy się też przy ognisku i grochówce, serwowanej prosto z kotła. Na świeżym powietrzu, wśród drzew i zapachów lasu smakuje najlepiej- niezależnie od kaprysów pogody.