Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

Musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną z udzielania pierwszej pomocy. Policjanci z województwa zachodniopomorskiego rywalizowali o tytuł najlepszego patrolu podczas wojewódzkich eliminacji do VII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zajęli trzecie miejsce.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie odbyły się eliminacje do VII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W rywalizacji wzięli udział policjanci z jednostek województwa zachodniopomorskiego. Podstawowym celem zawodów było podnoszenie wiedzy i umiejętności z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy.

Policjanci musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną. Założenie dotyczące praktycznej części zawodów przewidywały liczne czynności, na które policjanci muszą zwrócić uwagę przy udzielaniu pierwszej pomocy. Policjanci z zespołu medycznego oceniali wiele aspektów, takich jak przywrócenie oddechu i krążenia, monitorowanie stanu poszkodowanego, stabilizację kręgosłupa, opatrywanie ran, oraz współpracę w patrolu i z oficerem dyżurnym.

Policjanci z Referatu Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie st. sierż. Wojciech Ząbek i sierż. Adam Rodzoch zajęli trzecie miejsce.

nadkom. Artur Grenda – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Stargardzie pogratulował i podziękował za wysoki poziom wiedzy i umiejętności policjantom reprezentującym Komendę Powiatową Policji w Stargardzie.