Dzielnicowi z Posterunku Policji w Dobrzanach w ramach promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród najmłodszych odwiedzili przedszkolaków ze szkoły w Dzwonowie. Spotkanie miało na celu także kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta, który zawsze służy pomocą. Na koniec wspólnej zabawy wszystkie dzieci otrzymały elementy odblaskowe.

 

 

Głównym tematem spotkania były zasady bezpieczeństwa na drodze i w jej pobliżu. W formie zabawy poruszano kwestie bezpiecznego przechodzenia przez pasy. Pod okiem dzielnicowych podczas zajęć praktycznych dzieci uczyły się jak bezpiecznie przechodzimy po przejściu dla pieszych, jak ważne jest to dla naszego bezpieczeństwa. Nie zabrakło również tematu związanego z bezpiecznym podróżowaniem w foteliku.

Podczas prelekcji ważnym elementem było uczenie i przypominanie dzieciom, aby każdy na plecaku, czy też kurtce posiadał element odblaskowy, który o tej porze roku jest niezbędny. Policjanci rozmawiali z najmłodszymi także o prawidłowych zachowaniach wobec obcych osób.

W trakcie wspólnych zajęć mundurowi przybliżyli przedszkolakom zagadnienia związane z zawodem policjanta. Przedstawili sylwetkę dzielnicowego, zakres jego zadań, a także umundurowanie i wyposażenie w codziennej służbie.

Dzieci biorące udział w spotkaniu z radością przyjęły dzielnicowych. Przedszkolaki bardzo uważnie słuchały tego co mają do powiedzenia im policjanci dziękując im za spotkanie, miłą zabawę i cenne wiadomości.

 

asp. szt Krzysztof Wojsznarowicz