Dzielnicowi z Stargardu zatrzymali mężczyznę - przy nim metamfetamina i marihuana

FOT. Policja Stargard
Na widok patrolu mężczyzna znany dzielnicowym zaczął zachowywać się nerwowo - podczas kontroli znaleziono zawiniątko z białym proszkiem. Dalsze przeszukanie mieszkania potwierdziło podejrzenia policjantów - zabezpieczono kolejne porcje i susz roślinny.
Jak podaje Policja:
“W piątek policjanci prowadzili działania pod nazwą „Bezpieczna Dzielnica”, których celem było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców oraz reagowanie na wszelkie przejawy łamania prawa.”
Dzielnicowi patrolowali jeden z rejonów służbowych w ramach akcji „Bezpieczna Dzielnica”. Funkcjonariusze rozpoznali mężczyznę z wcześniejszych interwencji. Na widok patrolu zachował się nerwowo, więc policjanci przeprowadzili kontrolę osobistą. W odzieży ujawnili zawiniątko z białym proszkiem.
Podczas czynności procesowych sprawdzono też miejsce zamieszkania zatrzymanego. Policjanci zabezpieczyli tam kolejną porcję podobnej substancji oraz susz roślinny. Technik kryminalistyki przeprowadził wstępne badania - zabezpieczone środki to metamfetamina oraz marihuana. Mężczyzna został zatrzymany - jak podaje Policja, “sprawa będzie miała swój dalszy finał w sądzie.”
Zabezpieczenie narkotyków oznacza, że sprawa prawdopodobnie trafi na drogę karną - posiadanie i obrót środkami odurzającymi są ścigane na podstawie Kodeksu karnego. Dalsze decyzje w sprawie podejmie prokuratura i sąd.
Działania prowadzone przez stargardzkich policjantów obejmowały miejsca publiczne - place zabaw, parki, okolice sklepów z alkoholem i galerie handlowe. W trakcie piątkowej akcji funkcjonariusze zareagowali na 71 przypadków naruszenia prawa, wylegitymowali 93 osoby, nałożyli 37 mandatów karnych oraz zastosowali 11 pouczeń. Informację przekazali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.
Szybka identyfikacja i kontrola osoby znanej służbom pokazuje, że akcje -Bezpieczna Dzielnica- działają efektywnie, choć liczba ujawnień wskazuje, że problem ze środkami odurzającymi wciąż jest istotny.
na podstawie: Policja Stargard.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Stargard). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Mokrzyca wraca do rozmów. Druga tura konsultacji rusza w Chociwlu

Dzień po zdobyciu prawa jazdy motocyklista wrócił bez uprawnień pod Stargardem

17-latek na quadzie rzucił się do ucieczki w lesie. Potem przyszły kary

Jak zaplanować całoroczną konserwację dachu, aby uniknąć kosztownych napraw?

Miedwie: policjanci wyciągali z wody użytkowników SUP-ów i rowerków

Bezpłatne sportowe lato rusza na Orliku w Witkowie Pierwszym

„Lato bez Vat” w VOLVO – Najchętniej wybrane modele pośród marek premium w Polsce, teraz korzystniej o wartość większą niż VAT

Półmetek Volvo For Safety za nami – już niemal 62 tys. osób odwiedziło miasteczko bezpieczeństwa

W Chociwlu rozdano stypendia i nagrody. Szkolny rok zamknął się mocnym akcentem

Polonez, wzruszenia i stypendia na szkolnym finiszu w Dobrzanach

Plan ogólny Chociwla w konsultacjach. Jest czas na uwagi i wnioski

Nowe pracownie w szkołach. Rusza program z 200 milionami złotych

Jedna chwila nad wodą może kosztować życie - policja przypomina w Stargardzie

Orlik w Dobrzanach idzie do remontu. Boiska zyskają nowe zaplecze i oświetlenie
Przydatne dane teleadresowe
- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa - Oddział w Stargardzie
- Urząd Gminy Stara Dąbrowa - kontakt, godziny i wydziały
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobylance - kontakt, godziny, świadczenia
- Biuro Powiatowe ARiMR w Stargardzie - kontakt, nabory wniosków i dopłaty dla rolników
- Powiatowy Zespoł do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Stargardzie - kontakt, orzeczenia, karty parkingowe
- Zarząd Zlewni w Stargardzie - siedziba i kontakt
