Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

zdrowy-posiłek

Jak stopniowo przejść na prawidłowe odżywianie i nie zaszkodzić organizmowi? W dzisiejszych czasach ludzie coraz częściej zastanawiają się, jak przejść na zdrową dietę. Szybki tryb życia i regularne podjadanie niezdrowej żywności negatywnie wpływają na zdrowie, więc w wielu przypadkach przejście na zdrową dietę jest koniecznością. Właściwe odżywianie pomaga pozbyć się nadwagi, poprawić trawienie, samopoczucie oraz efektywność w pracy. Przy rozpoczynaniu diety, najważniejsze jest to, aby przywyknąć do nowego stylu życia. Jak „zdrowo” przejść na zdrową dietę?

Jak przejść na zdrową dietę?

Na podstawie badań wykazano, że przyzwyczajenie się od nowej diety trwa ok. 21 dni. W pierwszym okresie po przejściu na zaplanowaną dietę istnieje duże prawdopodobieństwo powrotu do poprzedniego trybu życia. Aby zdrowe odżywianie nie było ciężarem i czymś, z czego chcemy zrezygnować tak szybko, jak tylko uda nam się doścignąć naszych celów, nie powinniśmy odmawiać sobie małych przyjemności. Jeśli uwielbiamy pizzę lub czekoladę, nie musimy rezygnować z ich na zawsze. Możemy je spożywać, ale w ograniczonych ilościach. W przypadku wielu potraw można znaleźć i przygotować (lub zamówić) zdrowszą alternatywę. Wiedząc, jak stopniowo i bez konsekwencji przejść na właściwe odżywianie, możemy przyzwyczaić swoje kubki smakowe do nowych posiłków. Osoby, które wiele razy bezskutecznie próbowały przejść na dietę, mogą zacząć od minimalnych zmian w swojej diecie. Tłuste mięso można zastąpić chudym, a majonez jogurtem lub niskotłuszczową śmietaną. Należy mieć na uwadze, że przejście na zdrową dietę (jeżeli naszym celem jest schudnięcie i poprawa sylwetki) to nie tylko zmiany w odżywianiu i wybór zdrowej żywności. Aby osiągnąć oczekiwane rezultaty, należy zwiększyć aktywność fizyczną i rozpocząć aktywny tryb życia. Najłatwiejszym sposobem na przejście na zdrową dietę jest skorzystanie z oferty, którą przygotował . catering dietetyczny Stargard.

O czym warto pamiętać przed przejściem na zdrową dietę?

Oczywiście każda osoba, która chce poprawić swoje zdrowie, jest zainteresowana pytaniem, jak przejść na prawidłowe odżywianie bez szkody dla organizmu. Zmienienie swojego stylu życia w jednym momencie jest jednak bardzo trudne. Zdrowe nawyki powinniśmy więc wprowadzać do swojego życia stopniowo. Jedna z podstawowych zmian dotyczy sposobu robienia zakupów – przechodząc na dietę, powinniśmy chodzić do sklepu spożywczego z pełnym żołądkiem. Kiedy jesteśmy głodni, stajemy się bardziej skłonni do dokonywania niepotrzebnych zakupów. Poza tym powinniśmy również pamiętać o odpowiednim nawodnieniu, czyli o wypijaniu co najmniej 1,5-2 litrów wody dziennie.