Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Stargard

Dzisiaj policjanci stargardzkiej komendy odwiedzili klasę drugą Szkoły Podstawowej nr 11 w Stargardzkie omawiając niebezpieczeństwa, jakie czyhają na co dzień na dzieci w wirtualnym świecie. Podczas spotkania poruszono tematy związane z rozsądnym i bezpiecznym korzystaniem z internetu, a także konsekwencjami, jakie możemy ponieść w związku z nieprzestrzeganiem przepisów.

 

Korzystanie z komputera, telefonu, czy tableta połączonego z internetem w dzisiejszym świecie jest niczym nadzwyczajnym. To postępowanie, które pomaga w nauce, jest formą rozrywki, ale niesie ze sobą ryzyko wielu niebezpieczeństw, które możemy napotkać w wirtualnym świecie.

Podczas rozmowy uświadamiano najmłodszym, że jeżeli już musimy, to korzystajmy z sieci rozważnie i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, najlepiej pod opieką rodziców, lub opiekunów prawnych, którzy mają wpływ na to, co nasze pociechy oglądają.

W trakcie spotkania poruszono również kwestie nagrywania, fotografowania, czy hejtowania rówieśników, a także publikacji tych materiałów na różnego rodzaju portalach, czy stronach internetowych.

Na zakończenie, oprócz gorących życzeń z okazji Dnia Dziecka uczniowie otrzymali słodki upominek.

Pamiętajmy, że w dzisiejszych czasach internet to skarbnica wiedzy. To świat wirtualny, w którym czyha wiele niebezpieczeństw na nas dorosłych oraz nasze dzieci. To od nas samych zależy bezpieczeństwo najmłodszych, zatem apelujemy do rodziców, opiekunów sprawdzajmy jakie strony odwiedzają nasze pociechy i jakie treści są przez nich czytane. Pozwoli to nam z pewnością na uniknięcie wielu niebezpieczeństw.

 

 

 

podkom. Krzysztof Wojsznarowicz