Najciekawsze nieruchomości w Świnoujściu

Świnoujście to jedno z najlepiej ocenianych miast pod względem warunków mieszkaniowych. To świetne miejsce, jeśli chodzi o dostęp do terenów rekreacyjnych, bliskość morza czy zachodniej granicy. Z tego względu coraz więcej osób interesuje się zakupem nieruchomości w tym mieście. Jakie są najciekawsze nieruchomości w Świnoujściu na sprzedaż?

Inwestycje deweloperów w Świnoujściu

Obecnie w Świnoujściu realizowanych jest kilka różnych inwestycji. Na przykład na pierwszy kwartał 2022 r. zaplanowano ukończenie inwestycji Sun Towers – czyli dwóch eleganckich wież o charakterystycznej, lekkiej bryle, nawiązującej do nadmorskich fal. To, co może być istotne dla wielu osób, to fakt, że na parterze będą znajdować się lokale usługowe, dzięki czemu mieszkańcy budynku nie będą musieli go opuszczać, by zaspokoić swoje podstawowe potrzeby. Sun Towers ma także świetną lokalizację – budynki powstają w niewielkiej odległości od centrum miasta, plaży, a jednocześnie – tuż przy pięknym Parku Chopina.

Kolejną ciekawą inwestycją deweloperską jest Green Square – zlokalizowana w samym sercu Świnoujścia. Do użytku ma zostać oddana nieco później niż Sun Towers, bo w drugim kwartale 2022 r. Co jednak bardzo istotne – Green Square jest oddalone od morza jedynie o trzy kilometry. W okolicy inwestycji znajduje się również rezerwat i park, a także niezbędna infrastruktura oraz komunikacja. Na budynek składa się 48 nowych mieszkań.

Inwestycje ze strefami relaksu dla mieszkańców i ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi

Z kolei inwestycją, która będzie oddana do użytku jeszcze później – bo dopiero w czwartym kwartale 2023 r. – jest Greeneri Park. Ta inwestycja jednak szczególnie zasługuje na uwagę, ponieważ aż 75 proc. powierzchni działki stanowi… zieleń. Inwestycja jest otoczona drzewami, na jej terenie powstaną także strefy rekreacji wyposażone w urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu, tereny sportowe, a nawet – strefa SPA z dwiema saunami i krytym basenem. Inną zaletą inwestycji jest fakt, że do każdego apartamentu przewidziano zadaszony taras, dostępny z salonu i wszystkich sypialni. Dodatkowo dzięki promiennikom podczerwieni lokatorzy mogą przebywać na tarasie także wtedy, gdy na zewnątrz panują nieco mniej sprzyjające warunki atmosferyczne.

Obecnie za najbardziej prestiżową inwestycję uważa się jednak Seaside Garden, zlokalizowaną pośród zieleni parkowej, w niewielkiej odległości od morza. Mieszkania na sprzedaż w tej inwestycji zostaną oddane do użytku w drugim kwartale 2022 r. Jeśli chodzi o styl elewacji, to nawiązuje ona do obiektów klasycystycznych; w przypadku fasady budynku zastosowano też pilastry i gzymsy. To, co jednak wyróżnia tę inwestycję to fakt, że na dachu budynku stworzona zostanie wyjątkowa przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców. Znajdzie się w niej zarówno duży, podgrzewany basen z widokiem na morze jak i strefa wellness z sauną fińską, sauną infrared i dużym jacuzzi. Oprócz tego w przestrzeni znajdzie się również strefa barowa i miejsce do wypoczynku z leżakami.

To, co charakteryzuje mieszkania na sprzedaż w Świnoujściu, to położenie wśród zieleni; same bryły budynków są raczej lekkie, a apartamenty – duże i komfortowe. Z wielu z nich lokatorzy będą mieć widok na morze.