W dniu jutrzejszym na terenie naszego powiatu będą prowadzone działania pod nazwą ,,Pieszy i rower’’, których głównym celem będzie promowanie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, a także użytkowników hulajnóg elektrycznych Podejmowane działania będą zmierzać do podniesienia świadomości kierujących pojazdami silnikowymi i przypomnienie im, że piesi, jak i rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Z drugiej strony będą zmierzały do zwrócenia uwagi rowerzystom i pieszym, że ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych.

Policjanci stargardzkiej drogówki podczas prowadzonych kontroli zwrócą uwagę na kierujących pojazdami silnikowymi, którzy często niestety nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego w stosunku do pieszych i rowerzystów. Będą także egzekwowali przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez pieszych i osoby kierujące rowerami i hulajnogami.

Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności, szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych, a poza miastem o baczniejsze zwracanie uwagi na pobocza.

mł. asp. Justyna Siwarska