7 osób poszukiwanych, w tym 1 listem gończym zatrzymali w trakcie działań ,,Poszukiwany’’ stargardzcy policjanci. Mężczyźni ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości, chcąc uniknąć kary. Teraz podniosą odpowiedzialność za swoje czyny.

Każdego dnia do stargardzkiej komendy wpływają nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci prowadzą poszukiwania. Działania śledczych skupione są na ustaleniu miejsca pobytu i zatrzymaniu poszukiwanych. Policjanci muszą działać bardzo wnikliwie, a zarazem szybko reagować na wszelkie przesłane informacje. Na co dzień ustalaniem miejsca pobytu osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości, zajmują się wyspecjalizowani policjanci z zespołu poszukiwań. ,,Poszukiwacze’’ wspierani są przez mundurowych zarówno z pionu prewencji, jak również ruchu drogowego.

W trakcie przeprowadzonych działań ,,Poszukiwany’’ w ręce stargardzkich policjantów wpadło 7 poszukiwanych osób. Wśród tej grupy jest osoba zarówno poszukiwana listem gończym, jak i takie, którym sąd wymierzył karę pozbawienia wolności oraz te, które by ukryć się przez organami ścigania często zmieniali miejsce pobytu.

 

Teraz wszystkie zatrzymane osoby zgodnie z dyspozycją sądów trafią do zakładów karnych i aresztów śledczych, gdzie odbędą zasądzone kary.

mł. asp. Justyna Siwarska