Policja Stargard: ,,W bezpieczną podróż z bezpieczną odległością’’- działania stargardzkich policjantów
W bezpieczną podróż z bezpieczną odległością- to działania funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. Policjanci na drodze ekspresowej S-10 sprawdzali, czy kierowcy stosują się do przepisów i zachowują bezpieczne odległości.
Z policyjnych statystyk wynika, że niezachowanie odpowiedniego odstępu od poprzedzającego pojazdu jest z jedną z przyczyn wypadków drogowych. Od czerwca 2021 roku przepisy dokładnie określają minimalny ostęp od pojazdu jadącego przed nami na drogach ekspresowych oraz autostradach. Wprowadzone zmiany mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Od minionego poniedziałku stargardzcy policjanci wyposażeni w miernik prędkości TRUCKAN z odblokowanym trybem DBC prowadzą działania, podczas których sprawdzają czy kierowcy stosują się do przepisów i czy zachowują prawidłowy odstęp pomiędzy pojazdami.
Apelujemy do wszystkich kierujących o zachowanie rozsądku na drodze i przestrzeganie przepisów. Kierowco odpowiednia odległość zwiększy Twój czas reakcji i pozwoli bezpiecznie zahamować, w tym zmniejszając prawdopodobieństwo zdarzenie drogowego. Zachowajmy bezpieczny odstęp od pojazdu poprzedzającego. Nigdy nie jeździjmy ,,na zderzaku’’ innego pojazdu, nasz pospiech i niezachowanie należytej ostrożności może kosztować czyjeś zdrowie, a na wet życie.
mł. asp. Justyna Siwarska
Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie,
stargard.policja.gov.pl/zst/dzialania-policji/aktualno/52106,W-bezpieczna-podroz-z-bezpieczna-odlegloscia-dzialania-stargardzkich-policjantow.html
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

Leśne patrole pod Suchaniem wyłapały nielegalny wjazd do lasu

Grypa ptaków znów podnosi ciśnienie hodowcom – wojewoda zaostrza zasady

Stargardzcy policjanci pokazali seniorom, jak działają oszuści

W Chociwlu szykują spotkanie o modernizacji dawnych bloków po PGR

Sołtysi z powiatu stargardzkiego wyszli z cienia podczas uroczystości w Chociwlu

W Stargardzie ruszają dwa dni badań, które trwają tylko pięć minut

W Ińsku złodziej sklepu wpadł w podwójną pułapkę - policja znalazła narkotyki

Energetyczny doradca przyjedzie do Chociwla z konkretnymi odpowiedziami dla właścicieli domów

Stargard przypomina o opłacie, której nie wolno zostawić na ostatnią chwilę

W Chociwlu zniknął obszar zagrożony grypą ptaków, ale ostrożność zostaje

Ochotnicy z Chociwla złożyli ofertę – teraz rusza siedmiodniowy termin uwag

Volvo Car Poland z rekordem rejestracji w 2025 r. Nowości w ofercie na 2026 r. z myślą o dalszej elektryfikacji

Szkolne drużyny wracają na Ceglaną, a powiatowy futbol ma już swój grafik

