Właściwa decyzja mieszkańca Stargardu doprowadziła do zatrzymania skrajnie nieodpowiedzialnego kierującego. Mężczyzna wsiadł za kierownicę Forda mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Świadomy zagrożenia świadek zdarzenia szybko zareagował powiadamiając Policję i udaremniając dalszą jazdę pijanego mężczyzny.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 09:00. Stargardzianin jadąc ulicą Szczecińską zauważył samochód marki Ford, którego kierujący przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Ponadto jechał całą szerokością jezdni. W związku z podejrzeniem, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu stargardzianin nie czekając ani chwili zajechał mu drogę. Błyskawicznie unieruchomił pojazd wyciągając kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę. Mężczyzna powiadomił dyżurnego stargardzkiej komendy o całej sytuacji, który na miejsce natychmiast wysłał patrol drogówki.

Przeprowadzający na miejscu zatrzymania czynności stargardzcy funkcjonariusze ustalili, że kierowca Forda ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W związku z popełnionym przestępstwem 44-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnej izbie zatrzymań. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Takie zachowanie świadków zdarzenia jest godne pochwały, bo nieświadomie każdy z nas bądź naszych bliskich może stanąć na drodze nietrzeźwemu kierowcy, a wtedy skutki mogą być tragiczne. Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

mł. asp. Justyna Siwarska