Mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych policjanci ukarali 46- latka, który mając 2 promile alkoholu w organizmie kierował hulajnoga elektryczną.

Dbanie o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego to jeden z priorytetów dla policjantów Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, dlatego nie ustają oni w swoich działaniach i zdecydowanie reagują na wszelkie wykroczenia popełniane wobec i przez pieszych, kierujących hulajnogami elektrycznymi czy rowerzystów.

Wczoraj patrol prewencji zatrzymał kolejną osobę, która będąc pod wpływem alkoholu kierowała hulajnogą elektryczną. Na ulicy Wyszyńskiego w Stargardzie policjanci zauważyli mężczyznę, który będąc na hulajnodze miał wyraźny problem z utrzymaniem się na niej. Mundurowi od razu podjęli interwencję wobec 46- letniego mieszkańca Stargardu. Gdy podchodzili do mężczyzny wyczuli od niego silny zapach alkoholu, a badanie alkomatem wykazało, że ma on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Stargardzianin został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Apelujemy o trzeźwość, rozwagę i stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze. Przypominamy, że za jazdę hulajnogą elektryczną po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych, natomiast za jazdę hulajnogą w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych.

mł. asp. Justyna Siwarska