Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Ińsku zatrzymali 42- letniego mieszkańca powiatu stargardzkiego, który wykorzystując łatwowierność mieszkanki Ińska wszedł do mieszkania kobiety prosząc o szklankę wody i wykorzystując moment nieuwagi dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 2500 złotych. Teraz podejrzany będzie oczekiwać na decyzje sądu w tej sprawie.

Sytuacja miała miejsce wczoraj na terenie miejscowości Ińsko. Do drzwi 90- letniej emerytki zapukał mężczyzna i poprosił o coś do picia. Był na tyle przekonujący, że został wpuszczony do środka. Kobieta podała mężczyźnie szklankę wody. Mężczyzna podziękował i opuścił mieszkanie. Jak się okazało był to tylko pretekst, zwykłe kłamstwo, by wejść do mieszkania. Kiedy mężczyzna wyszedł seniorka zorientowała się, że ze stołu w pokoju zniknęło 2500 tysiąca emerytury. Kobieta nawet nie zauważyła kiedy złodziej wszedł do pokoju. O całym zdarzeniu poinformowała Policję. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Ińsku błyskawicznie podjęli czynności w tej sprawie, które skutkowały wytypowaniem osoby podejrzanej o dokonanie tego przestępstwa. Mieszkaniec powiatu stargardzkiego znany był miejscowym policjantom. Został zatrzymany w miejscu zamieszkania i przewieziony do jednostki policji celem przeprowadzenia dalszych czynności. Teraz podejrzany będzie oczekiwał na decyzję sądu w tej sprawie.

Ten przykład po raz kolejny pokazuje, że powinniśmy uważać na to, kogo wpuszczamy do naszych domów. Apelujemy szczególnie do osób starszych i tych, którzy mieszkają sami. Złodzieje i oszuści wykorzystują każdy pretekst by dostać się do mieszkania i obłowić cudzym kosztem.

mł. asp. Justyna Siwarska