Policjanci z Referatu Patrolowo Interwencyjnego stargardzkiej komendy zatrzymali 24- letniego mieszkańca powiatu stargardzkiego. Mężczyzna stojąc na chodniku na widok radiowozu zareagował nerwowo. Jego zachowanie zainteresowało mundurowych, którzy w trakcie czynności znaleźli u niego narkotyki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W codziennej służbie policjanci dbając o ład i porządek publiczny podejmują wszelkiego rodzaju interwencje, zarówno wobec obywateli popełniających wykroczenie jak i tych, którzy dopuścili się przestępstwa. I tak było w przypadku 24- letniego mieszkańca powiatu stargardzkiego. Policjanci stargardzkiej prewencji na ulicy Wojska Polskiego podjęli interwencję wobec młodego mężczyzny, którzy na widok umundurowanego patrolu Policji zaczął się nerwowo zachowywać. Policjanci sprawdzili go w policyjnym systemie. Jak się okazało pozornie nie można było nic mu zarzucić, jednak zaniepokojenie i nerwowe zachowanie podczas kontroli dawało stróżom prawa uzasadnione przypuszczenie, że ma on coś na sumieniu. Podejrzenia były zasadne, ponieważ 24- latek posiadał przy sobie środki odurzające. Mundurowi zabezpieczyli substancję, której posiadanie jest zabronione, a młodego mężczyznę zatrzymali w policyjnym areszcie.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Justyna Siwarska