Kara pozbawienia wolności do lat 5 może grozić mieszkańcowi powiatu stargardzkiego, który w stanie nietrzeźwości kierował samochodem mając zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Przeprowadzone badanie wykazało u niego 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem.

Policjanci patrolując rejon służbowy zauważyli pojazd marki renault, którego kierujący wyraźnie przyspieszył na widok oznakowanego radiowozu. Mundurowi z uwagi na podejrzane zachowanie się mężczyzny postanowili skontrolować jego pojazd. Kierującym pojazdem okazał się 47- letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu w związku z czym postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało u niego 1,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzenia w policyjnym systemie okazało się, że 47- latek w ogóle nie powinien kierować, gdyż posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji celem przeprowadzenia dalszych czynności. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Justyna Siwarska