Dzielnicowi Posterunku Policji w Dobrzanach przeprowadzili działania prewencyjne pod kryptonimem ,,Bezpieczna Gmina’’.Oprócz kontroli trzeźwości kierujących mundurowi baczną uwagę zwracali na wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych, a także samych pieszych. Podczas działań funkcjonariusze prowadzili także profilaktykę dotyczącą noszenia elementów odblaskowych.

Spośród wszystkich uczestników ruchu drogowego najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo są „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” - piesi i rowerzyści. Używanie elementów odblaskowych szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza, może uratować nasze życie. Dlatego też noszenie odblasków przez rowerzystów i pieszych powinno stać się nawykiem.

Dzielnicowi dokonywali także kontroli miejsc wskazanych przez mieszkańców gmin za pomocą KMZB, w których dochodzi do popełniania wykroczeń polegających między innymi na spożywaniu alkoholu w miejscach publicznych, zakłócaniu ładu i porządku publicznego, oraz zaśmiecaniu miejsc publicznych.

W wyniku kilkugodzinnych działań mundurowi skontrolowali kilkadziesiąt pojazdów oraz miejsc zagrożonych ujawniając przy tym kilkanaście wykroczeń. Za popełnione wykroczenia na sprawców nałożono mandaty karne. Policjanci zatrzymali jedną osobę, która kierowała będąc w stanie nietrzeźwości.

asp. Justyna Siwarska