Dzielnicowi z Posterunku Policji w Dolicach odwiedzili seniorów w Gminnym Centrum Kultury. Podczas spotkania poruszone zostały tematy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym osób starszych, a także oszustw metodą „na policjanta, wnuczka, czy też szklankę wody”.

Każdego dnia osoby starsze mogą paść ofiarą wielu różnych przestępstw i wykroczeń związanych z kradzieżami, rozbojami czy powszechnie znanymi oszustwami. Dlatego aby przeciwdziałać takim zjawiskom i nie dopuścić do stworzenia sytuacji w jakikolwiek sposób zagrażającej zdrowiu, a nawet życiu dzielnicowi stargardzkiej komendy po raz kolejny przeprowadzili z seniorami zajęcia profilaktyczne.

Podczas spotkania rozmawialiśmy o zagrożeniach jakie napotkać mogą osoby starsze w dzisiejszym świecie. Oprócz rozmów o bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego, aktualnych przepisach dotyczących między innymi obowiązku i sposobu noszenia elementów odblaskowych nie zabrakło tematów związanych z oszustwami osób starszych metodami „na wnuczka, policjanta, szklankę wody”. Uświadamialiśmy wszystkich będących na spotkaniu za pomocą wyświetlanych filmów o sposobach działania oszustów, a także prawidłowego reagowania na tego typu przypadki.

Na zakończenie spotkania, w którym licznie i aktywnie uczestniczyli seniorzy nie zabrakło całego mnóstwa pytań, na które kolejno odpowiadali dzielnicowi.

mł. asp. Dorota Biernikowicz