Dzielnicowi z Posterunku Policji w Suchania wraz z funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili działania kontrolno – prewencyjne pn. „Bezpieczna gmina”. Głównym celem akcji było zapobieganie naruszeniom przepisów obowiązujących w lasach, a także zapewnienie bezpieczeństwa, ładu i porządku na podległym terenie.

Głównym celem działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także porządku publicznego. Ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, a tym samym zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem. Kontroli poddano miejsca wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także okolice sklepów, zwracając uwagę na popełniane wykroczenia porządkowe. W wyniku kilkugodzinnych działań mundurowi skontrolowali kilkadziesiąt pojazdów oraz miejsc zagrożonych ujawniając przy tym kilkanaście wykroczeń. Za popełnione wykroczenia na sprawców nałożono mandaty karne. Policjanci zatrzymali jedną osobę poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości.

Współpraca i wspólne działania służb są pozytywnie odbierane przez mieszkańców gminy. Głównym celem takich akcji jest zapewnienie ładu i porządku publicznego na terenach leśnych oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

asp. Justyna Siwarska