Policjanci ze stargardzkiej komendy zatrzymali troje kierujących, którzy w obszarze zabudowanym pędzili z prędkością ponad 100 km/h. Za popełnione wykroczenie nieodpowiedzialni kierowcy zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi oraz na trzy miesiące stracili uprawnienia do kierowania.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego stargardzkiej komendy w codziennej służbie skupiają się na zatrzymywaniu tzw. piratów drogowych. Efektem prowadzonych działań z wykorzystaniem ręcznego miernika prędkości są kolejni zatrzymani piraci drogowi. Policjanci w Suchaniu dostrzegli jadące z dużą prędkością Audi. Jego kierowca najwyraźniej zapomniał o obowiązujących przepisach, które powodują, że kiedy na obszarze zabudowanym przekroczona dopuszczalna prędkość jest większa niż 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na trzy miesiące. Mężczyzna przekroczył prędkości o 52 km/h. Równie szybko jechał zatrzymany przez drogówkę 47-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego. Mężczyzna na ulicy Szczecińskiej w Stargardzie swoim motocyklem osiągnął prędkość 104 km/h. Podobnie było w przypadku 37- letniej kierującej, która w obszarze zabudowanym przekroczyła prędkość o 62 km/h. Oprócz zatrzymanego prawa jazdy sprawcy wykroczeń otrzymali również wysokie mandaty i punkty karne.

Apelujemy do wszystkich kierujących o ściągnięcie nogi z gazu i zachowanie zdrowego rozsądku. Przekroczenie prędkości w rzeczywistości nie zaoszczędzi nam czasu, a jeśli nawet to niewiele, natomiast stanowi ono potężne zagrożenie życia i zdrowia nie tylko samych kierujących, ale wszystkich uczestników ruchu - również pieszych. 

asp. Justyna Siwarska